Lotnisko Lublin Świdnik

Lotnisko Lublin Świdnik
Lotnisko Lublin Świdnik

Międzynarodowy Port Lotniczy Lublin Świdnik działa i szybko rozwija się już od kilku lat. Jego budowa rozpoczęła się jesienią 2010 roku i została ukończona pod koniec roku 2012. Lotnisko znajduje się w granicach aglomeracji lubelskiej, około 10 kilometrów od centrum miasta. Położone jest niedaleko trawiastego lotniska Świdnik, które jest użytkowane przez lokalny aeroklub. W 2016 roku zakończyły się także prace nad budową terminalu Cargo.

Obecnie pasażerowie mogą korzystać z ofert linii lotniczych Wizz Air oraz Ryanair. Obecnie oferują one połączenia do takich miast jak: Dublin, Londyn Stansted, Doncaster, Eindhoven, Glasgow, Liverpool, Londyn Luton, Oslo, Sztokholm. Połączenia czarterowe zapewnia linia Small Planet Airlines (Barcelona, Burgas, Heraklion).

Dojazd do lotniska Lublin Świdnik

Dojazd zapewnia między innymi ulica Jana III Sobieskiego, którą zbudowano właśnie w tym celu. Łączy ona lotnisko z infrastrukturą drogową, a także przebudowano lub zmodernizowano inne ulice. Na potrzeby pasażerów i lotniska uruchomiono także linie kolejową nr 581, która łączy Lublin Airport ze stacją Świdnik Miasto. Wygodnie, szybko i bezpośrednio do lotniska można dojechać także korzystając z rozwiązania jakim jest wynajem aut w Lublinie. Nasza wypożyczalnia samochodów osobowych działa zarówno w centrum miasta, jak i na lotnisku.

Wszystkich zainteresowanych ofertą jaką jest wynajem aut na lotnisku zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Bogata flota samochodów sprawia, że każdy z pewnością znajdzie model jakiego szuka. Oferujemy wynajem zarówno zwinnych hatchbacków, które sprawdzą się w czasie jazdy miejskiej, jak i eleganckich sedanów czy rodzinnych samochodów typu kombi lub minivan. W zależności od potrzeb, auto można wynająć na okres krótko lub długoterminowy. Dzięki temu każdy może dopasować ofertę do swoich potrzeb.

Wypożyczalnia na lotnisku Lublin Świdnik
Wypożyczalnia na lotnisku Lublin Świdnik